Prezentace e-learningových kurzů na FF MU

30. listopadu 2006 v 12:52 | HejTi |  E-learning
Zúčastnil jsem se prezentace E-learningových kurzů na FF MU. Tento příspěvek obsahuje moje poznámky spíš pro vlastní potřebu, než pro čtenáře blogu.

Na FF MU se používá systém ELF, což je vlastně takový převlečený moodle.

Docela mě překvapilo, že se "E-learningový kurz" dá udělat i v ISu, sice je to se všemi nešvary ISu, ale líbí se mi myšlenka toho, že vše je na jednom místě (student MU dělá 99% věcí alespoň trochu spojených se studiem přes IS) - tedy i E-learningové kurzy. Velice se mi líbí odpovědníky, kde si student může ověřovat svoje znalosti nebo přez ně může být i zkoušen. Jeden z vyučujících však řešil problém, že odpovědník neplní svojí funkci, protože v jeho kurzech ten odpovědník vyřeší jenom část studentů a ostatním sdělí výsledky.

Většina tzv. "E-learningových kurzů" je zde realizována spíš jako elektronická podpora k běžným kurzům, nicméně tu byl prezentován i jeden kurz, který je čistě realizován elektronickou formou. Jeho autor se ale přiznal, že není úplně dokonalý. Největší problémy má s donucením studentů odevzdávat průběžně zadávané úkoly.

Zajímavé je, že všichni prezentující nahlas přemýšleli spíš, že je to příprava ke zkoušce, než pomůcka, aby dobře aplikovali nabyté znalosti v reálu...

Nikdo neměl připravenou prezentaci, všichni si do pozadí pouze připravili v prohlížeči e-learningový kurz, kterým se postupně proklikávali (což mělo za důsledek, že většina se celou dobu dívala do monitoru, na který mluvila a klikala, ale kupodivu mi to nějak nevadilo). Otázka je, jestli to neumí, vůbec to nezvažovali nebo prezentace byla spíš povinností, které nechtěli věnovat příliš mnoho času.

Jednotlivé kurzy se zúčastnily fakultní soutěže, jejíž výsledky budou pravděpodobně na stránkách elfu. Což hodnotím velice pozitivně - že se motivují vyučující ke tvorbě elektronických materiálů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama